Hotel Miorita, Neptun - 3 stele
Hotelul Miorița 3* se află la 150 metri de centrul stațiunii Neptun și la un kilometru de plaja La Steaguri.
Hotelul oferă cazare în 233 duble twin și 93 duble superioare. Camerele au internet wireless, TV cu ecran plat și canale prin cablu, minibar, baie cu duș și articole de toaletă.
Dubla Twin are două paturi single. Camerele situate la parter nu au balcon.
Dubla Superioară are pat matrimonial și telefon. Camerele situate la parter nu au balcon.
Accesul la etaje superioare – cu lift și pe scări. Accesul în cameră – cu cheie.
Fumatul în camere și în incinta hotelului nu este permis. Hotelul are extinctoare și camere de supraveghere video.
Servicii și facilități oferite turiștilor la Hotelul Miorița: parcare; grădină; terasă și foișoare; piscină și pool bar; zonă de luat masa în aer liber; restaurant; săli de conferințe; loc de joacă pentru copii; internet wireless; aer condiționat; spațiu pentru depozitare bagaje; birou de turism; săli de conferințe și evenimente; seif la recepție; lift; recepție 24 h.
Intrarea în parcarea hotelului se face din strada Plopilor. Accesul în hotel este din strada Trandafirilor.
Hotelul se află la 950 metri de Rezervaţia „Stejarii Brumării” și la 1, 1 kilometri de parcul de aventură Paradis Land. Hipodromul din Mangalia este la 2,3 kilometri.
Gara din Neptun este la 3,9 kilometri de hotel, iar Aeroporul Internațional Mihail Kogălniceanu este la 63 kilometri.
Află mai multe
Facilități oferite de Hotel Miorita
-
Aer condiționat
-
Bar la piscină
-
Birou de turism
-
Foișor
-
Grădină
-
Internet wireless
-
Lift
-
Loc de joacă pentru copii
-
Parcare
-
Piscină exterioară
-
Recepție 24 h
-
Restaurant
-
Sală de conferințe și evenimente
-
Seif la recepție
-
Spațiu pentru depozitare bagaje
-
Terasă
-
Zonă de luat masa în aer liber
Restaurant Hotel Miorita
Restaurantul hotelului oferă preparate din bucătăria locală și internațională.
Sala Conferinte
1Hotelul are două
săli de conferințe, cu 50 și 100 de locuri.
Sălile au dotări audio, internet wireless și flipchart.
SPA Hotel Miorita
Hotelul are
piscină exterioară și
pool bar.
În sezon, piscina este amenajată cu șezlonguri și paturi de plajă și umbrele de soare.
Statiunea Neptun este este una dintre cele mai populare destinații de pe litoralul românesc. Este situată între stațiunea Jupiter și stațiunea Olimp, și are o lungime de aprox. 2 km.